[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Z tiskových zpráv a článků na území města či obce

Území obce: Město Albrechtice
Na zámku v Linhartovech právě instalují sbírku vycpanin zvěře z celého světa
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 06.05.2011]
Zámek Linhartovy se opět zaplnil množstvím návštěvníků v sobotu 4. září. Konala se zde vernisáž děl českých i polských fotografů a ostravských umělců, kteří tvoří jako skupina Jurský park.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 14.09.2010]
Noční prohlídka zámku v Linhartovech se radí již mezi tradiční akce konající se v posledních srpnových dnech
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 08.09.2010]
Zpestření závěru prázdnin nabídl linhartovský zámek. Poslední srpnovou sobotu se zde uskutečnil koncert krnovské cimbálové muziky.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 08.09.2010]
Na jaře roku 1960 obcí Linhartovy prošla komise ze zástupců MNV, úředníků ONV a vojenské posádky. Na jejich pokyn vojáci označovali modrou barvou a pořadovým číslem objekty, které nejvíc utrpěly za války a podle jejich názoru hyzdily socialistickou vesnici. Označené objekty zapsali do pořadníku na d ...
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 05.05.2010]
Sezóna vánočních jarmarků je v plném proudu. Ten největší na krnovském náměstí sice začíná až zítra, ale davy lidí už vyrazily okusit vánoční atmosféru na linhartovský zámek. Přišlo jich sem na dva tisíce.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 08.12.2009]
Vizuální muzika se jmenuje výstava obrazů vědce Luďka Jirouska, který dokázal abstraktní grafické motivy rozvíjet stejnými principy, podle kterých komponují skladatelé hudbu.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 06.08.2009]
Velkolepou divadelní taškařici v podání Divadla klauniky z Brna nabízí zámek v Linhartovech v sobotu 8. srpna od 19 hodin. Na nádvoří zámku se odehraje didaktická klauniáda na motivy románu Miguela Cervantese Saavedry uchopená dle vzoru J. A. Komenského.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 06.08.2009]
Grafika, malby, kresby, linoryty i dřevěné reliéfy a objekty zaplnily dva výstavní sály linhartovskeho zámku. Vernisáž odstartovala výstavu krnovského výtvarníka Ladislava Steiningera a jeho polského kolegy Krzystofa Rusieckého.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 15.07.2009]
Slavnostní vernisáží bude v sobotu 4. července otevřena na zámku v Linhartovech výstava, která prezentuje současné české a polské výtvarné umění.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 30.06.2009]
Těsně po desáté hodině minulý čtvrtek dopoledne vyděsil obyvatele Linhartov ostrý zvuk hasičských a policejních sirén.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 10.06.2009]
Deštivé a chladné počasí přinutilo organizátory slavnostního zahájení letošní sezóny na zámku Linhartovy pozměnit připravený program, na který se přišlo podívat méně návštěvníků, než bylo zvykem v předchozích letech.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 02.06.2009]
Medvěd, žirafa, turista a kočár, tak přesně takovou nesourodou skupinku mohli lidé potkat na silnici mezi Městem Albrechticemi a Linhartovy. Řeč je totiž o nových papírových obyvatelích linhartovského zámku, které vyrobily děti z výtvarné dílny Jaroslava Hrubého.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 26.05.2009]
Na zámek putoval lev i turista z papíru.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 24.05.2009]
Už jen něco přes dva týdny zbývá do slavnostního zahájeni Mezinárodního kulturního léta 2009 na zámku v Linhartovech.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 12.05.2009]
Tři skupiny z Moravskoslezského kraje odehrají v sobotu 27. října od 17.30 hodin společně koncert na zámku v Linhartovech.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 23.09.2008]
Čtyřicet sboristek pod vedením dirigenta Kamila Trávníčka zazpíval návštěvníkům zámku v Linhartovech. Koncert byl generálkou na festival v Německu.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 29.07.2008]
Zámek v Linhartovech se již pomalu připravuje na letošní sezonu. Děti tvoří do své zámecké galérie další obří sochy z papíru.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 15.05.2008]
Historické skvosty zapůjčené z krnovského muzea budou zdobit sály zámku v Linhartovech.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 25.03.2008]
Letošní návštěvnickou sezonu na linhartovském zámku uzavřel koncert mladé skupiny The big stuff.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 24.10.2007]
Letošní hlavní sezona na zámku Linhartovy bude ukončena velkolepým koncertem kapely THE BIG STUFF již v sobotu 20.října 2007.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 09.10.2007]
Milovníci historie, zámeckých parků i současného umění mohou navštívit linhartovský zámek i v dalších týdnech. Jeho provozovatelé se rozhodli kvůli povodním prodloužit letošní sezonu o pár týdnů.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 02.10.2007]
V Linhartovech si nenechali ujít velkolepou ohňovou show. Originální představení sehrálo dvacet členů spolku Historika z Frenštátu pod Radhoštěm.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 29.08.2007]
Mouřenín, bílá paní, duchové a hraběnky provázeli na linhartovským zámkem.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 13.08.2007]
Ani silná bouřka neodradila stovky zájemců z celého kraje od účasti na slavnostním zahájení Mezinárodního kulturního léta na zámku v Linhartovech.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 29.05.2007]
Nadšenci všech věkových kategorií v čele s Jaroslavem Hrubým pracují o víkendech na zámku v Linhartovech.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 29.05.2007]
Do Linhartov za historií, výtvarným uměním a také na hudební koncerty.
[celý text][Zámek Linhartovy, zveřejněno 18.04.2007]
Děti z Albrechticka pod vedením výtvarníka a učitele Jaroslava Hrubého dokončují obří basu, se kterou se usilují o zápis do České knihy rekordů.
Nad Městem Albrechticemi se tyčí dvě telekomunikační věže, které původně sloužly servisní firmě Telepoint pro přenos signálu O2. Protože operátor toto zařízení již nevyužívá, rozhodl se obě věže darovat Albrechticím za symbolickou korunu. Albrechtické zastupitelstvo má záměr jednu z věží přestavět n ...
[celý text][Město Albrechtice, zveřejněno 21.02.2007]
Vernisáž česko-polské výstavy fotografií zahájí 27.května druhou sezonu na linhartovském zámku. Tento zámek byl po dlouhá desetiletí uzavřen, protože sloužil jako skladiště. Po rozsáhlých úpravách byl pro veřejnost otevřen přesně před rokem.
Velmi bohatým kulturním a společenský děním ožije již za několik týdnů linhartovský zámek.
Mistroství světa v rychlém a správném psaní proběhlo koncem července ve Vídní. V reprezentačním týmu české republiky byla také žákyně Základní školy v Městě Albrechticích Iveta Kolarovčeková a absolvent této školy Jan Košulič.
[celý text][Město Albrechtice, zveřejněno 16.08.2005]
Na zámku v Linhartovech, který se od konce května funguje jako další významné kulturní centrum na Krnovsku, probíhají rozsáhlejší stavební úpravy.
[celý text][Linhartovy, zveřejněno 16.08.2005]
Snoubenci z Krnovska, kteří touží po romantické svatbě na zámku, až dosud museli cestovat do Hradce nad Moravicí nebo do Bruntálu. Nyní se svatebním obřadům otevřel také zámek v Linhartovech.
[celý text][Linhartovy, zveřejněno 16.08.2005]
Limitovaná série známek a dva profesionálně zpracované pohledy, které byly vydány a vytištěny s motivem linhartovského zámku, se dají již zakoupit na albrechticku.
V polské Toruni proběhl čtrnáctý ročník Mezinárodního bienále dětské a mládežnické grafiky. Ve věkové kategorii pět až osm let vyhlásila porota jako vítěznou práci čtyřbarevný linoryt na téma ptáci Petra Kučery z Města Albrechtic.
Obci Městu Albrechtice se podařilo získat a opravit linhartovský zámek, který lidem po celá desetiletí nepřístupný. Na Albrechticku se zformovala skupina nadšenců, která usiluje o to, aby se zámek stal centrem kulturního dění a měl návštěvníkům co nabídnout.
[celý text][Linhartovy, zveřejněno 05.03.2005]
Ves s půdorysem blížícím se krátké lenní lánové vsi podél potoka Trója a cesty se v pramenech poprvé připomíná roku 1308, dále kolem roku 1317 a pak průběžně do nejnovější doby.
Zámecký park v Linhartovech patří bezesporu k nejstarším nejen v kraji, ale v celém Slezsku.
Z kroniky Linhartovského kostela
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 29.10.2003]
Hora Praděd je obestřena kouzlem četných pověstí. Má tam svou říši mocný horský duch Praděd, který se zjevuje lidem v podobě velebného obra s dlouhými bílými vousy. Dobré lidi odměňuje a zlé podle prohřešku trestá. Jeho poddaní, lesní víly a skalní šotkové mu musí bedlivě střežit jeho poklady, které ...
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 13.10.2003]
Pod majestátnou horou Praděd vyvěrají četné prameny, které se níže slévají v zurčící potůčky a ty zase pod horou v divokou řeku pospíchající nádhernou jesenickou přirodou. Na východ do poklidné nížiny. Tam již ztiší svůj tok a svoji životodárnou sílu nabízí každému, kdo ji ke svému životu nutně potř ...
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 13.10.2003]
V malé osadě Ptáčník (Vogelsang) v překrásném údolí Zlaté Opavice, žil se svou milovanou ženou, spokojený životem, muž neobyčejné sily jménem Jan.
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 13.10.2003]
Z arboreta Linhartovy u Krnova.
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 05.10.2003]
29. 08. 2000 - MF Dnes Autor: Ivo Dokoupil
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 29.08.2000]
12. 08. 1999 MF Dnes Autor: Ivana Lesková
[celý text][Heřman Menzel, zveřejněno 12.08.1999]
Copyright 1998-2020 © databanka.akci.cz