[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Obrazy se vrátily zpět na zámek.

Historické skvosty zapůjčené z krnovského muzea budou zdobit sály zámku v Linhartovech.

Osmapadesát let čekalo na svůj návrat na zámek do Linhartov dvanáct obrazů. Podařilo se totiž vypátrat a určit obrazy, které s desítkami dalších zdobily zámecké komnaty. Po válce byla podstatná část uměleckých předmětů ze zámku rozkradena či zničena, ale dvanáct děl se uchovalo v Městském muzeu Krnov. To je nyní na zámek zapůjčilo.

Správce zámku Jaroslav Hrubý mluvil o skvělé spolupráci s vedením muzea. "O zapůjčení obrazů jsem začal jednat s vedením muzea již loni, když jsme hledali oblasti vzájemné podpory. Vzhledem k vynikajícím vztahům se projekt spolupráce začal rozvíjet tak dobře, že dnes jsou na zámku v Linhartovech po šesti desetiletí zpět některé původní obrazy," řekl Jaroslav Hrubý.

Podle správce přináší obrazy do zámku část jeho autentické duše. "Je to skutečně velká událost pro všechny příznivce zámku, protože se zde daří rekonstruovat jeho původní atmosféru, ke kterému patří umělecká díla. Ze čtrnácti obrazů zapůjčených krnovským muzeem by jich mělo být dvanáct původních. Nově instalovaná díla ze sebe vyzařují neuvěřitelnou energií. Věřím, že přilákají spoustu návštěvníků a umožní jim představit si, jak kdysi vypadaly původní zámecké interiéry v celistvosti. Kromě nádherných obrazů nám muzeum zapůjčilo také cínové nádobí pro novou expozici," dodal Jaroslav Hrubý, správce zámku.

Jeden z obrazů, který byl do Linhartov převezen, je portrét vytvořený slavným vídeňským malířem Kinzelem, který se narodil v Úvalně u Krnova.

Bruntálský a Krnovský deník
Krnovské noviny REGION ze dne 25.března 2008
Jiří Krušina

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
Zveřejněno 25.03.2008 v 15:00 hodinCopyright 1998-2020 © databanka.akci.cz