[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Linhartovský zámek opět ožije.

Velmi bohatým kulturním a společenský děním ožije již za několik týdnů linhartovský zámek.

Vedení Města Albrechtic se podařilo v posledních letech získat na opravu zmíněné památky vyšší objem dotací z ministerstva pro regionální rozvoj, a tak nechalo celou stavbu významně zrekonstruovat. Skupina nadšenců soustředěna kolem výtvarníka a pedagoga Jaroslava Hrubého a Miluše Kaletové pak zámek oživila v jeho interiéru. Zřídili zde první dětskou výtvarnou galerii v ČR a několik historických muzejních expozic z Krnovska a Albrechticka. dále uspořádali několik výstav, koncertů a dalších společenských akcí. Loni v létě již bylo možné zámek denně navštěvovat a přes prázdniny i v dopoledních hodinách. Letos bude program ještě pestřejší a zábavnější. "Na zámku začínáme 27.května zahájením akce nazvané Linhartovské kulturní léto 2006 .

V patnáct hodin proběhne vernisáž fotovýstavy autorů z Česka, Polska i Německa a také výstavy užitkového skla od Zdeňka Němce. Na zahájení nebudou opět chybět slavnostní fanfáry. O dvě hodiny později se uskuteční koncert oblíbeného Ládi Kerndla. Celou akci chceme pojmout ve stylu 20. - 30. let minulého století. Samozřejmě, že zveme širokou veřejnost, ale také chceme apelovat na návštěvníky, aby přišli v dobovém oblečení z první republiky. Se žáky albrechtické výtvarné školy jsme už vyrobili z papíru tehdejší automobily, letadlo i postavy v módních kostýmech, informovali Jaroslav Hrubý a Miluše Kaletová.
V jednání je i vystoupení gregoriánského chorálu k zahájení návštěv nové expozice o působení křesťanských církví na Krnovsku, Albrechticku a Osoblažsku.

Také v následujících měsících proběhnou na linhartovském zámku významné kulturní akce. Například v červnu výstava známého krnovského výtvarníka Ladislava Steiningera, skláře Petra Staška a uměleckého kováře Davida Szalaye. Na závěr srpna připravují organizátoři ohňovou schow, o měsíc později výstavu děl z mezinárodního plenéru v polských Střelečkách. Programově bohatou sezonu zakončí letos vánoční jarmark na zámku dne 2.prosince, kde dostanou prostor k vystavování svého zboží především umělečtí řemeslníci.

Krnovské noviny Region 4.dubna 2006

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Ivan27.06.2006 v 08:43
Je paráda, že se něco děje, už se nemusíme stydět že se není čím v našem milém městečku (město Město) pochlubit. Jen tak dál.... držím palce a díky

DALŠÍ INFORMACE: Linhartovy
Zveřejněno 12.04.2006 v 20:38 hodinCopyright 1998-2020 © databanka.akci.cz