[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Linhartovský zámek na známkách.

Limitovaná série známek a dva profesionálně zpracované pohledy, které byly vydány a vytištěny s motivem linhartovského zámku, se dají již zakoupit na albrechticku.

Pouhých padesát archů známek o nominální hodnotě sedmi korun a padesáti haléřů vydala Česká pošta k významnému výročí - znovuotevření linhartovského zámku veřejnosti. Hlavním motivem přítisku známek je právě zmíněný historický areál. "Známky jsou určeny k prodeji a zájemci si je mohou pořídit již od uplynulé soboty, kdy se prodávají po třetí hodině přímo na zámku a doprodej bude probíhat na radnici ve Městě Albrechticích.Je možné si zakoupit známku přímo s přítiskem, anebo ucelený arch," uvedl Šolc, starosta Města Albrechtic, pod které Linhartovy spadají.

Také ústředním motivem dvou vydaných pohledů je nově rekonstruovaný zámek v Linhartovech. Na prvním snímku je perokresba původního zámku, která je černobílá. Na druhém pohledu je natištěn barevný, nově opravený zámek, tak jak jej známe ze současnosti.

"Je to fantastické, že se podařilo nechat vytisknout známky a pohledy se zámkem. Vždyť nejen zámek, ale i Linhartovy letos oslaví 750 let a se znovu otevřením zámku je to ten nejkrásnější dárek, který mohla tato vesnička dostat.," uvedl Heřman Menzel, rytíř a místní všeuměl starající se o zámek a přilehlý park.

31.května 2005 , Bruntálský a Krnovský denník Region

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Petr a Karča14.07.2005 v 14:44
Byli jsme v linhartovském zámku a je to tam moc hezké.Příjemné průvodkyně.

DALŠÍ INFORMACE: Linhartovy
Zveřejněno 01.06.2005 v 20:39 hodinCopyright 1998-2020 © databanka.akci.cz