[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Zámek bude otevřen déle.

Milovníci historie, zámeckých parků i současného umění mohou navštívit linhartovský zámek i v dalších týdnech. Jeho provozovatelé se rozhodli kvůli povodním prodloužit letošní sezonu o pár týdnů.

Původně se měl zámecký interiér uložit ke spánku již koncem září. Velká voda, která však neumožnila zahájení poslední vernisáže paličkované krajky a fotografií v plánovaném termínu, byla důvodem změn. "O povodních sloužil zámek jako evakuační centrum a já jsem opravdu rád , že zda lidé z nejvíce zaplavených částí Albrechticka našli bezpečné útočiště. Samozřejmě, že jsem nechtěl, aby k vůli vodě přišli o své nejen umělci, ale i návštěvníci. Proto se na ojedinělé sbírky zámku a nově umístěnou výstavu krajky a fotografií mohou přijít podívat o víkendech až do půle letošního října", řekl Jaroslav Hrubý, správce zámku.

Turisté i lidé z regionu mají poslední možnost vidět vzácnou sbírku keramických sošek Jana Kutálka, poutavou expozici citer, expozici historie četnictva, první dětskou galerií s obří papírovou basou či Maxipsem Fíkem a mnoho dalšího.

Velký zájem projevili turisté o poslední vernisáž, která zahájila výstavu paličkované krajky Aleny Pozorské a fotografii maket květů Jana Čápa. "Podařilo se nám opět na zámek dostat jedinečnou výstavu. Věřím, že si jí naši příznivci nenechají ujít. Myslím si, že zajímavý výlet k nám na zámek můžou lidé doplnit procházkou v podzimně laděném zámeckém parku," dodal Jaroslav Hrubý. Dle našich informací se chystá netradiční zakončení sezony. Před slavnostním uzamknutím zámku se chystá koncert populární kapely, ale její název pořadatelé zatím tají.

bruntálský a krnovský deník, krnovské noviny REGION ze dne 2.října 2007

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
Zveřejněno 02.10.2007 v 09:32 hodinCopyright 1998-2020 © databanka.akci.cz