[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Lidé se bavili na zámku.

V Linhartovech si nenechali ujít velkolepou ohňovou show.

Originální představení sehrálo dvacet členů spolku Historika z Frenštátu pod Radhoštěm.

Několik set lidí navštívilo noční ohňovou show Prometheus na zámku v Linhartovech. Moderně zpracované představení řeckého mýtu o Prometheovi přilákalo návštěvníky z celého kraje. Pódium s plátnem na filmovou projekci postavili organizátoři v zámeckém parku.

Po setmění oslnila gymnastickými kousky malá Lenička. Při cvičení ukázala, co všechno se dá dělat se zapáleným poi. Žongléřská pomůcka poi jsou kuličky napuštěné hořlavinou připevněné na provázcích. Kdo tuto techniku ovládá, dokáže pod temnou oblohou vytvořit kruhy různých tvarů a rozměrů. Poprvé poi předváděli Maoři, obyvatelé Nového Zélandu, ale dnes už je populární na celém světě.

Historika si připravila zpracování mýtu, jak lidé trpěli kvůli marnotratnosti řeckých bohů a jak byl Prometheus potrestán za to, že jim dal oheň. Herci podali vynikající výkon na poli šermířském, tanečním i kaskadérském. Při představení bylo použito desítky litrů hořlaviny. Velký obdiv vzbudili hlavně chrliči ohně, kteří se představili během představení několikrát.

"Představení nemělo chybu," zhodnotila večer paní Marie z Města Albrechtic. Členové sdružení Historika si připravili pro návštěvníky také dvě překvapení, "Satane začni. Tak říkáme jednomu z našich členů, ujistil publikum vedoucí skupiny. V tu chvíli spustil ohňostroj a na nebi se začaly tvořit obrazce. Ohňostroj vystřídalo závěrečné defilé s neuvěřitelnými kousky s ohněm.

"Doufám, že z ohňové show, která byla poslední akcí letošního Mezinárodního kulturního léta na zámku v Linhartovech, neodešel nikdo zklamaný. Děkuji spoluorganizátorům a hlavně členům skupiny Historika," uvedl Jaroslav Hrubý, správce zámku.

Jiří Krušina
Bruntálský a krnovský deník, Krnovský Region ze dne 28.srpna 2007

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
Zveřejněno 29.08.2007 v 12:19 hodinCopyright 1998-2020 © databanka.akci.cz