[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Návrat na hlavní stranu

Zámek přivítá světoznámého chůdoherce.

Velkolepou divadelní taškařici v podání Divadla klauniky z Brna nabízí zámek v Linhartovech v sobotu 8. srpna od 19 hodin. Na nádvoří zámku se odehraje didaktická klauniáda na motivy románu Miguela Cervantese Saavedry uchopená dle vzoru J. A. Komenského.

Don Quijote de la Mancha je představení, které ač vzniklo na základě literární klasiky, disponuje novými,pro diváky až šokujícími dimenzemi. Není se čemu divit, představení vzniklo pod uměleckým dohledem samotného mistra klauna Bolka Polívky. V hlavni roli se zaskví přední světový chůdoherec Lenoire Montaine, vlastním jménem Zdeněk Mazáč. Svéráznému zpracování osudů Dona Quijota a věrného služebníka Sancho Panzy nechybí humor, nadsázka, fantazie ani mystifikace.

Je to vlastně hra o hře a na repertoáru Divadla klauniky se drží pěknou řádku let, počet repríz se blíží ke třem tisícům. Představení je navíc ověnčeno mnoha domácími i zahraničními cenami a bavilo diváky snad po celé Evropě. Klasická forma scénického vyprávění je citlivě spojena s improvizací a všemu dominují obdivuhodné a fyzicky náročné herecké výkony.

Ti, kteří už toto slavné brněnské představeni někdy zažili, dobře vědí, proč je pokaždé jiné. Je totiž založené na improvizaci, a pokud se divák sám nechce ocitnout v roli herce, měl by se držet raději v sobotu v zadních řadách zámeckého hlediště. Předprodej vstupenek, pro dospělé za 80 Kč a pro děti za polovic, zajišťuje Informační centrum na Hlavním náměstí v Krnově. Zakoupit si je však můžete i při návštěvě linhartovského zámku.

Bruntálský a Krnovský deník
ze den 4.srpna 2009

DALŠÍ INFORMACE: Zámek Linhartovy
Zveřejněno 06.08.2009 v 16:27 hodinCopyright 1998-2020 © databanka.akci.cz