[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Království perníku
Návrat na hlavní stranu

Vodňany

Vodňanské infocentrum bylo otevřeno 22. srpna loňského roku. Po počátečních obtížích jsme schopni na Vodňansku a Bavorovsku ubytovat kolem 700 návštěvníků v penzionu, turistických ubytovnách, v rekreačních zařízeních a autokempech. Chybí nám tady ubytování pro náročné zákazníky.

Vodňany jsou především rybníkářská oblast, s 26 rybníky v okolí a řekou Blanicí. Za městem se rozkládají první kopce Šumavského podhůří s překrásnými zákoutími a výhledy. Sedm kilometrů jižně od Vodňan je známé poutní místo Lomec s barokním kostelem Jména Panny Marie. Nedaleko Bavorova je zřícenina rožumberského strážního hradu Helfenburk s upravenou věží na rozhlednu, ze které je vidět od Českých Budějovic po Vimperk, Strakonice či Písek.

Vesničky a samoty roztroušené po krajině vždy s nezbytnou kapličkou a stříbrným okem rybníka dokreslují ráz naší krajiny.

V našem infocentru se návštěvníci dozví nejen o možnostech ubytování, stravování, o trasách pěších či cykloturistických, dějinách i současnosti Vodňanska a Bavorovska. Pro skupiny větší než 10 lidí nabízíme procházku městem s výkladem o historii. Tyto služby jsou samozřejmě zdarma.

K zakoupení jsou mapy pěší i cykloturistické, automapy, autoatlasy, publikace o historii a současnosti Vodňanska, pohledy, videokazety, filmy, jízdní řády apod.

Marie Pencová

Diskusní fórum čtenářů

(prozatím 1 názor)
Kvido a Hugo03.04.2006 v 08:29
Co dělají kuřata? Jsou náročná na ubytování?

DALŠÍ INFORMACE: Infocentrum Vodňany

SOUVISEJÍCÍ TISKOVÉ ZPRÁVY A ČLÁNKY

Zveřejněno 10.01.2001Copyright 1998-2021 © databanka.akci.cz