[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Království perníku
Návrat na hlavní stranu

Vratimov [ Město nebo obec ]

Současný Vratimov patří svou rozlohou 14,2 km2 ke středně velkým obcím frýdecko-místeckého okresu. Počtem obyvatel se však řadí k nejvýznamnějším z 91 obcí okresu, je v pořadí pátý po Frýdku-Místku, Třinci, Jablunkovu a Frýdlantu nad Ostravicí.

Město se skládá ze dvou částí - vlastního Vratimova, v němž žije 5 732 obyvatel, a Horních Datyň s 1 065 obyvateli.

Ekonomicko-geografická poloha řadí Vratimov jednoznačně do ostravské průmyslové agromerace. Vratimov patří k oblastem, které jsou silně poznamenány negativními účinky průmyslu na krajinu.

Ve Vratimově existuje poměrně rozsáhlá síť zařízení, sloužících občanům ke zdokonalení fyzických a duševních schopností. Kromě kulturního střediska působí ve městě knihovna a svou činnost vyvíjí Dům dětí a mládeže a řada zájmových a společenských aktivit. V oblasti tělovýchovy slouží občanům areál, skládající se z otevřeného stadionu, koupaliště, tenisových kurtů, herny stolního tenisu, dále sokolovna s volejbalovým hřištěm, tenisová hala a v zimě kluziště.

Plní funkci základního stupně územní samosprávy a v různé míře je také vykonavatelem státní správy.

PŮSOBÍ NA KATASTRÁLNÍM ÚZEMÍ:

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY

UMÍSTĚNÍ

ukázat na mapě

Hledej další objekty v okruhu do km
DALŠÍ INFORMACE: http://www.vratimov.cz

Typ záznamu: Město nebo obec
AKTUALIZACE: Šormová Helena (INFOSYSTEM s.r.o.) org. 56, 26.10.2021 v 01:23 hodinCopyright 1998-2022 © databanka.akci.cz