[Hlavní strana] [Rejstřík informací] [Nabídka reklamy] [Kontakt] [Pro registrované]

Království perníku
Návrat na hlavní stranu

Klub karate - dó [ Karate a bojové sporty ]

Náplň činnosti:
Klub karate se rozhodli založit nadšenci karate, kteří již v té době cvičili jako zájmový kroužek pod vedením Ladislava Kočičky z Vrbna v říjnu 1990. Hlavní zásluhu na založení měli Jiří Boglis, Martin Svačinka, Stanislav Toman a Vít Žatka. Prvním předsedou byl zvolen Stanislav Toman. Největší vliv na odborný růst bruntálských karatistů měli slovenští mistři karate Vladimír Čaboun ze Zvolenu a Ladislav Klementis z Bratislavy. Proto zde také zapustil kořeny styl goju - ruy, který se především cvičí na Slovensku.

V roce 1993 se bruntálští karatisté zúčastnili prvních oficiálních závodů a to Velikonočního poháru mládeže ve Zvoleně, kde družstvo ve složení David Dvořák, Václav Mazal, Lukáš Konečný a náhradník Michal Hrubý, obsadili třetí místo v kumite družstev.

V roce 1994 se klub stal členem Českého svazu karate, čímž se bruntálským karatistům ještě více otevřela cesta k ověření si svých schopností na sportovním poli. Prvním výrazným umístěním bylo 3. místo juniorů v katách družstev na MČR v roce 1994 (Hrubý, Konečný, Figura). V témž roce se Klub karate - dó stal členem Českého svazu karate goju - ryu.

Od té doby se bruntálští karatisté zúčastnili mnoha závodů od nejnižších soutěží po Mistrovství světa. Do současné doby získali 6 titulů Mistrů Evropy goju - ryu, tři tituly Mistrů ČR ČSKe, 19 zlatých medailí z MČR goju ryu, 5 prvních míst na akademickém MČR a spoustu dalších cenných kovů.

KONTAKTNÍ ADRESA:

Klub karate - dó
U Rybníka 7
792 01 Bruntál
Česko (CZ)
tel: (+420) 554 713 566

UMÍSTĚNÍ

DALŠÍ INFORMACE: http://kkdb.misto.cz

AKTUALIZACE: uživatel č. 747 org. 56, 01.06.2004 v 08:32 hodinCopyright 1998-2023 © databanka.akci.cz